سر سیلندر مگان

قیمت و مشخصات کامل سر سیلندر ال 90 و ساندرو

سر سیلندر چیست؟

سرسیلندر یکی از قطعات اصلی در موتورهای درون سوز است. یک موتور درون سوز از تعدادی سیلندر تشکیل شده که وظیفه آنها ترکیب و احتراق سوخت و هوا است. قدرت تولید شده در این فرآیند به کمک پیستون‌ها موجب به حرکت درآمدن چرخ‌ها می‌شود. اما سرسیلندر، همان طور که از نام آن پیداست، در بخش فوقانی سیلندرها قرار گرفته است. این قطعه بالای سیلندر را می‌بندد. سر سیلندر همواره در معرض گازهای داغ قرار دارد. به همین دلیل سرسیلندر از متریال سخت ساخته می‌شود. در حال حاضر کمپانی‌های سازنده برای ساخت سرسیلندر از آلیاژ آلومینیوم استفاده می‌کنند. سرسیلندر یکی از قطعات ساکن موتور است، که با پیچ و مهره به قطعه موتور مربوط می شود. در موتور های هشت سیلندر V شکل دو سرسیلندر وجود دارد، که هر کدام مخصوص یکی از ردیف های سیلندر وجود دارد. معمولا از همان جنس که قطعه موتور ساخته می شود، سرسیلندر را هم میسازند که معمولا از چدن خاکستری است. برخلاف قطعه موتور سیلندر تحت تاثیر نیروی اصطکاک واقع نمی شود اما در معرض حرارت بسیاری قرار دارد، زیرا اتاق احتراق در سرسیلندر واقع شده است و حرارت حاصل از احتراق به سرسیلندر بیشتر می رسد. به همین علت در بعضی مواقع سرسیلندر آلومینیومی به کار می رود. قابلیت انتقال حرارت آلومینیوم بیشتر از چدن است و در مقابل مشخصه مفید، آلومینیوم دارای ضریب انبساط حرارتی خیلی بیشتری نسبت به چدن است. بین سیلندر و سرسیلندر یک واشر مخصوص نسوز به نام واشر سرسیلندر قرار دارد. واشر سرسیلندر برای جلوگیری از فرار گازهای تحت فشار و مخلوط شدن گازها، آب یا روغن، اغلب از ورقه های نازک فولادی یا مسی ساخته می شود. سرسیلندر نیز مانند بلوک سیلندر می بایست خنک شود. سرسیلندر یا از طریق گردش آب در شیارهای مخصوص ایجاد شده در سرسیلندر خنک می شود و یا از طریق عبور هوا از سطح سرسیلندر خنک می شود. سطح خارجی سر سیلندرهایی که توسط هوا خنک می شوند به صورت پره های موازی ساخته می شوند تا تبادل گرمایی بهتری با هوا داشته باشند. معمولا سرسیلندرهایی توسط هوا خنک می شوند که در برابر جریان باد مستقیم قرار دارند و حرارت زیادی تولید نمی کنند مانند موتورهای تک سیلندری که در موتورسیکلت ها استفاده می شوند.

سرسیلندر چدن یا آلومینیوم؟

سرسیلندر در عین حال که باید از فلز ساخته شود، باید وزن کمی داشته باشد چراکه اگر وزن آن زیاد باشد، قادر نخواهد بود تا با سرعت کافی حرکت کرده و وظیفه خود را انجام دهد. این قطعه باید توان لازم برای حفظ عملکرد در چندین سال را داشته باشد و نیازی به تعویض‌های کوتاه مدت پیدا نکند. خوشبختانه کمپانی‌های سازنده به فرمول لازم برای ساخت چنین قطعه‌ای دست پیدا کرده‌اند. می‌توان گفت آلومینیوم بهترین متریال برای ساخت سرسیلندر است که حداقل 5 سال عملکرد خود را حفظ می‌کند. البته نمونه آهنی آن هم وجود دارد که ممکن است حتی عمر بیشتری داشته باشد. به هر حال پس از گذشت مدتی، سرسیلندر در معرض شکستن و آسیب وجود دارد. چنین آسیبی، هزینه‌های سنگینی به مالک خودرو وارد می‌کند اما خوشبختانه با توجه به علائم زیر می‌توانید از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کنید.

زمان، نشانه اصلی نیست اما هموراه باید آن را در نظر داشته باشید. اگر خودرو شما صفر است و یا 2 تا 3 سال از تولید آن می‌گذرد، احتمالا سر سیلندر آن مشکلی ندارد. هرچند این حرف قطعی نیست و باید به علائم دیگر توجه داشته باشید.

از آنجا که سرسیلندر نقش پررنگی را در موتور خودرو ایفا می‌کند، خرابی آن تاثیر زیادی بر روی عملکرد موتور خواهد داشت. اگر سرسیلندر خراب شود، در چرخه احتراق مشکل ایجاد خواهد شد و ممکن است هوای فشرده شده خارج شود و به این ترتیب راندمان موتور پایین می آید.

وظیفه سیستم خنک کننده و مایع آن، خنک کردن موتور و اجزای آن از جمله سر سیلندر است. در نتیجه خرابی سرسیلندر می‌تواند باعث نشت مایع خنک کننده بشود. همانند روغن، تشخیص نشتی این مایع از چند راه ممکن است. نخستین راه، مشاهده مایع خنک کننده و خروج آن است. در خودروهای مدرن علامت Check Engine Temperature هم نشانه خوبی است. یکی از علت‌های آن، نشت مایع خنک کننده از سر سیلندر خراب است.

سرسیلندر حاوی روغن است. این روغن برای از بین بردن اصطکاک و نیز کاهش گرما استفاده می‌شود. به همین دلیل و با استفاده از مشاهده نشتی روغن به سادگی می‌توانید وجود خرابی را در آن تشخیص دهید. تشخیص نشت روغن به این صورت است که اگر خودرو را برای مدتی در مکان مشخصی پارک کنید، در زیر آن روغن مشاهده می‎‌کنید. همچنین در خودروهای مدرن، علامت Check Oil در صفحه آمپر کمکی برای تشخیص نشت روغن است.

سرسیلندر، فضای بالای سیلندر را میبندد تا مخلوط هوا و سوخت را فشرده کرده و احتراق به بهترین شکل صورت بگیرد. اگر سرسیلندر خراب شود، سیلندر در فشار مناسبی قرار نمی‌گیرد و این به معنای فشرده سازی نامناسب هوا و سوخت است. به این ترتیب احتراق به خوبی صورت نگرفته و عملکرد موتور دچار ضعف می‌شود. حتی در موارد بحرانی، ممکن است احتراق به صورت کلی انجام نشود. در صورت عدم احتراق درست، حتی سوخت باقی مانده هم می‌تواند آسیب‌هایی به موتور وارد کند. به همین دلیل در صورت مشاهده این مشکل بهتر است آن را هرچه سریعتر برطرف کنید تا هزینه‌های سنگین‌تری برای شما نداشته باشد.

زمانی که سرسیلندر دچار مشکل اساسی شود، ممکن است گازهای اگزوز وارد فضای موتور شوند. در این حالت دود از زیر کاپوت و محفظه موتور خارج شده و قابل رویت است. در چنین شرایطی، سرسیلندر باید به سرعت تعویض شود. یک نکته مهم را در نظر بگیرید آن هم اینکه در صورت مشاهده هر کدام از علائم بالا، منتظر خروج دود از موتور نباشید و به تعمیرگاه مراجعه کرده و در صورت نیاز، سرسیلندر را تعمیر کنید.

توجه داشته باشید که پیشگیری از ایجاد خرابی و آسیب در سرسیلندر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در صورت خرابی و نیاز به تعمیر و یا تعویض آن، هزینه‌های سنگینی به مالک تحمیل خواهد شد. فروشگاه ایران رنو با بیش از چهار دهه تجربه در زمینه واردات و پخش قطعات یدکی خودرو، هم اکنون یکی از بزرگترین واردکنندگان انواع پمپ هیدرولیکی با تضمین کیفیت، و قیمت مناسب در ایران می باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت برطرف کردن انواع نیازهای خودرو خود از جمله تعویض واتر پمپ ویتارا و خرید تمام لوازم یدکی خود با این فروشگاه تماس گرفته یا به صورت حضوری به آدرس فروشگاه مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاع از جدیدترین قیمت ها و مشاوره تخصصی رایگان پیش از خرید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

طرز کار سرسیلندر

بر طبق قوانین فیزیک حرکت جریان گرما معمولاً به سمت بالا می باشد. همچنین محفظه احتراق موتور (گرم ترین قسمت موتور) در داخل سرسیلندر قرار دارد، این قطعه باید بتواند در حین کار کردن حرارت بسیار زیادی را تحمل کند. اگر در هنگام باز و بسته‌کردن سر‌سیلندر، ترتیب بستن پیچ‌ها رعایت نشود و یا آنها بیش از حد سفت شوند، اگر ‌هنگام گرم‌ بودن پیشرانه، اقدام به باز‌کردن پیچ‌های سر‌سیلندر کنید و باز هم اگر طی مدتی به طور یکسره خودرو را تحت فشار قرار دهید، باید منتظر باشید سرسیلندر خودرویتان تاب برداشته و عملا بلا‌استفاده شود. همچنین در سرسیلندر مسیرهای جریان آب و روغن وجود دارد تا هم بتوان حرارت را در آن کنترل کرد، هم بتوان روغن مورد نیاز برای مجموعه سوپاپ ها و ادواتی که نیاز به روغن کاری دارند را به آن‌ها ارسال کرد.

اجزای سر سیلندر

سرسیلندر خودرو از تعداد زیادی اجزا و متعلقات تشکیل شده است که از جمله آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مانیفولدهای دود و گاز
سیستم سوپاپ
میل سوپاپ
درب سوپاپ
شمع
ترموستات
واشر
دلکو
انژکتور و ریل سوخت

پمپ هیدرولیک چیست؟ قیمت، مشخصات و طرز کار انواع پمپ هیدرولیک

عیب هایی که ممکن است در سر سیلندر ایجاد شود

گشاد کردن گیت سوپاپ، سوختن و خرابی سیت سوپاپ سر سیلندر

ترک خوردن سر سیلندر

در صورت یخ زدن آب در سرسیلندر و یا زمانی که در حین تعمیر به دلیل بی احتیاطی ضربه‌ای به آن وارد شود سرسیلندر ترک می‌خورد. اگر ترک مویی و ریز باشد، با ریختن مواد درزگیر مخصوص از طریق رادیاتور به داخل سیستم خنک کننده تا ضمن چرخش آب داخل ترک‌ها نفوذ کرده و ترک‌ها را مسدود کند. در صورت زیاد بودن ترک‌ها در شرایط خاص می‌توان با دوختن و جوشکاری ترک را رفع کرد.

تاب برداشتن سر سیلندر

علل تاب برداشتن سرسیلندر، باز و بستن غلط سرسیلندر در موقع گرم بودن سرسیلندر یا نامیزان بستن پیچ‌های سرسیلندر یا سوختن واشر سرسیلندر و یا گرم شدن بیش از حد موتور می‌باشد.

علائم تاب دیدگی سرسیلندر:

 • سوختن مرتب واشر سرسیلندر
 • موتور دیر روشن شده و بد کار می‌کند
 • کمپرس داخل کاربراتور و اگزوز و کارتر و رادیاتور می‌گردد
 • گرم کردن زیاد موتور
 • مخلوط شدن آب و روغن
 • کمی کمپرس

کربن گرفتن سر سیلندر

در اثر احتراق مخلوط هوا و بنزین در داخل سیلندر به مرور مقداری دود در اطاق احتراق جمع می‎شود که در کارکرد موتور خودرو تاثیر دارد. این دوده علاوه بر اینکه حجم اتاق احتراق کاهش می‌دهد، خود باعث احتراق زودرس در موتور ماشین می‌شود. از علائم زیاد شدن کربن در اتاق احتراق می‌توان انفجار خودسوزی و بالا رفتن کمپرس موتور خودرو ماشین را نام برد.

علائم کربن گرفتن اتاقک احتراق سرسیلندر:

 • ریپ زدن موتور در سربالایی و یا زیاد ضربه زدن موتور خودرو
 • دیر خاموش شدن بعد از بستن سوئیچ

روشهای کربن زدایی از سرسیلندر خودرو:

1) استفاده از مواد شیمیایی

برای این کار ابتدا موتور را روشن کرده و بعد از رسیدن موتور به دمای نرمال ، آن را خاموش کنید شمع موتور را باز کرده و مقداری از مواد شیمیایی را داخل سیلندر بریزید. بعد از 10 ساعت موتور را روشن کنید با این روش رسوبات کربن از طریق سیستم اگزوز از موتور خارج می شوند. در روشی دیگر مقداری از مواد شیمیایی را در باک بنزین می ریزند (مکمل ها) تا اتاق احتراق و رسوبات تمیز باقی بمانند.

2) استفاده از اکسیژن:

قبل از شروع این کار باید بنزین داخل کاربراتور را برای جلوگیری از خطر آتش سوزی تخلیه نمایید، سپس شمع های موتور را باز کرده و اکسیژن به داخل سیلندر را به وسیله لوله مسی به داخل سیلندر هدایت کنید یا ورود اکسیژن به داخل سیلندر اکسیژن با رسوبات کربن واکنش شیمیایی انجام می دهد و کربن ها را به گاز اسید سیتریک تبدیل می کند.

3) استفاده از دستگاه سنت پلاست:

در این روش ابتدا مجاری آب و روغن را مسدود کرده و مقداری گریس را جهت جلوگیری از آسیب دیدن سرسیلندر به سطوح صیقلی بمالید، سپس مقداری از گرد سمباده یا پودر شیشه را با فشار، روی سطح سرسیلندر توسط دستگاه می پاشند . برخورد این ئرات با کربن ، سبب از بین بردن و جدا شدن این رسوبات می شود.

4) استفاده از برس و دریل دستی:

در این روش سر سیلندر را روی میز کار قرار می دهند و توسط یک برس مخصوص و یک دریل برقی یا دستی ، رسوبات کربن را در سرسیلندر پاک می کنند. 

5) خوردگی:

این مورد بیشتر در موتورهای کهنه به وجود می آید و در صورتی که خوردگی به وجود آمده گسترش یابد، باید سرسیلندر تعویض گردد زیرا این مسئله باعث نزدیک شدن اتاق احتراق و کانال های آب به هم می شود.

جهت کسب اطلاع از جدیدترین قیمت ها (قیمت دیسک و صفحه ال 90 و…) و مشاوره تخصصی رایگان پیش از خرید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

واشر سرسیلندر اورجینال ال 90

سرسیلندر و بلوک سیلندر هرچقدر تراز و صاف تراشکاری شود قدرت آب بندی، گازبندی و روغن بندی کردن محفظه احتراق و مجاری آب و روغن را نسبت به خارج ندارد. بنابراین بین سرسیلندر و بلوک سیلندر واشری به نام واشر سرسیلندر قرار می دهند تا آب بندی، گازبندی و روغن بندی کامل به دست آید. واشر سرسیلندر، باید دارای ضریب انتقال حرارت خوب و تراکم پذیر باشد. به عبارت دیگر نوار باریک مابین بلوک سیلندر و سر‌سیلندر، همان واشر سر‌سیلندر است که با توانایی تحمل دمای 1500 درجه سانتی‌گراد از چند لایه پرس شده پنبه نسوز، کروم و آلومینیوم ساخته می‌شود تا دو بخش بلوکه و سر‌سیلندر کاملا به هم چسبیده و آب‌بندی شوند و معمولا برای چسباندن آن از چسب مخصوص آب‌بندی نیز استفاده می‌شود.

وظایف واشر سرسیلندر

1) آب بندی سیلندر:

وقتی موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می تواند به 700 psi و در موتور دیزلی، تا 2000 psi برسد. واشر سرسیلندر سبب بهینه تر شدن حالت کارکرد سیلندر می شود. آب بندی واشر سرسیلندر با اهمیت است زیرا هر گونه نشتی گاز در دقت کار موتور تاثیر گذار بوده و موجب کاهش قدرت و راندمان موتور می گردد. واشر سرسیلندر باید بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل نماید. در صورتی که آب رادیاتور اندک باشد فشار زیادی به موتور و واتر پمپ وارد می شود و موجب سوختن واشر سر سیلندر می شود ، تعمیر واشر سر سیلندر هزینه هنگفتی را به همراه دارد.

2) هدایت مایعات :

داخل بلوک موتور و سرسیلندر مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که بین سرسیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، وظیفه مایع خنک کننده تنظیم دمای سوپاپ و شمع ها است.

3) حفظ و نگهداری مایعات از وظایف واشر سرسیلندر:

مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور تنها چند میلی متر با هم فاصله دارند. جلوگیری از ترکیب مایع خنک کننده و روغن موتور با هم یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر است. یکی دیگر از وظایف واشر سرسیلندر جلوگیری از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور است.

سایر محصولات فروشگاه ایران رنو: بلبرینگ کلاچ مگان 1600، جعبه فرمان ویتارا، شیر جعبه فرمان ویتارا و…

همه چیز درباره تسمه دینام خودرو | علت خرابی، زمان تعویض، معرفی اجناس با کیفیت به همراه قیمت

علت سوختن واشر سرسیلندر

آب رادیاتور کم باشد

مجراهای عبور آب در موتور مسدود شود

خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه

نقص فنی در ترموستات

نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور

پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور

رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما

نامیزان بستن پیچ های سرسیلندر(معمولا به این علت که در تعمیرگاه های غیرمجاز از آچار ترک متر استفاده نمی شود واشر سرسیلندر تاب برداشته و می سوزد)

توجه: واشر سرسیلندر یکبار مصرف بوده و هر وقت که سرسیلندر باز می شود، واشر آن نیز باید تعویض شود.

جهت کسب اطلاع از جدیدترین قیمت ها و مشاوره تخصصی رایگان پیش از خرید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

جنس واشر سرسیلندر

بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. به طور کلی جنس واشرهای سرسیلندر یکی از موارد زیر می باشد.

 • مس و فولاد و آزبست
 • واشر نسوز و حلقه فولادی در اطراف محفظه احتراق
 • ورق نازک مس مخصوص

انواع واشر سرسیلندر

به طور کلی انواع واشر سر سیلندر عبارتند از:

 • واشر سر سیلندر از جنس فولاد چند لایه (MLS):

این نوع واشر که به روزترین واشر سر سیلندر است و معمولاً از حدود ۲ تا ۵ لایه نازک استیل که به یکدیگر پرس شده اند تشکیل شده است. لایه ای که قرار است با سیلندر در تماس باشد نیز با ماده ای شبیه پلاستیک پوشانده می شود.

 • واشر سر سیلندر از جنس مس:

این نوع واشر معمولاً از ماشینکاری یک ورق مس ساخته می شود و عملیات اورینگ سازی نیز روی آن انجام می شود. همچنین واشرهایی مسی از دوام بالایی برخوردار هستند.

 • واشر سر سیلندر از جنس کامپوزیت:

این واشرها دارای فناوری قدیمی هستند و به طور معمول از آزبست یا گرافیت ساخته می شدند که امروزه به دلیل مشکلاتی که برای سلامتی انسان های دارا هستند به کارگیری آنها بسیار کم شده است.

 • واشر سر سیلندر از جنس الاستومتریک:

این نوع واشر توسط شرکت روور (Rover) در خودروهای سری K مورد استفاده قرار گرفت. این واشر از یک صفحه مرکزی فولادی که اطراف آن توسط سیلیکون پوشانده شده ساخته می شود. این فناوری در اصل در ساخت موتور خودروهای فرمول یک به کار می رود.

نحوه باز و بسته کردن سرسیلندر

برخی از علائم خرابی سرسیلندر را در بخش‌های قبل بیان کردیم و به راهکارهای مناسب مقابله و تعمیر آن‌‌ها اشاره شد. حال اگر سرسیلندر خودرو شما دچار مشکلاتی که قبلا اشاره کردیم، شد لازم است تا به تعمیر سرسیلندر بپردازید و این امر توسط تعمیرگاه‌های مجاز انجام شود. حال به منظور باز کردن یا تعویض سرسیلندر و واشر باید به نکات زیر توجه کرد:

قبل از باز کردن سر سیلندر اجازه دهید موتور خودرو خنک شود تا دچار تابیدگی نشود

کلیه متعلقات و اجزا را جدا کنید

کابل باطری را با احتیاط جدا کنید

آب موتور را تخلیه کنید و ضد یخ را در ظرف تمیز بریزید

کلیه اجزای بسته شده به سیلندر از قبیل لوله‌های لاستیکی، دلکو، مانیفولد دود و گاز، سوکت حرارت سنج و … را جدا کنید

پیچ‌های درب سوپاپ را با احتیاط باز کنید

میل اسبک و تایپت را از موتور خودرو جدا کنید

پیچ‌های سر سیلندر را با استفاده از آچار بکس باز کنید و پس از تعمیر یا تعویض، این پیچ‌ها را به صورت ضربدری ببندید

به منظور جدا کردن سرسیلندر به دلیل چسبندگی از چکش پلاستیکی استفاده کنید

واشر کهنه را به طور کامل از روی سطح پاک کرده و برای بستن سرسیلندر حتما از واشر نو استفاده کنید

پمپ هیدرولیک ال نود | پمپ هیدرولیک چیست؟ قیمت، مشخصات و طرز کار انواع پمپ هیدرولیک

جهت کسب اطلاع از جدیدترین قیمت ها و مشاوره تخصصی رایگان پیش از خرید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

قیمت واشر سرسیلندر مگان | ال 90

قیمت خرید هر کالایی یکی از فاکتورهای مهم تصمیم گیری و اقدام برای خرید آن کالا است. شما اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد قیمت واشر سرسیلندر ال 90 هستید قطعا قصد مقایسه فروشنده‌های مختلف و همینطور یافتن بهترین واشر سرسیلندر مگان را دارید. حق دارید! واشر سرسیلندر با کیفیت تاثیر قابل توجهی در عملکرد صحیح خودروی شما دارد. اما توجه کنید که فریب قیمت‌های بالای برخی از فروشندگان که محصول بی کیفیت را به نام واشر سرسیلندر اورجینال مگان عرضه می‌کنند را نخورید. در ماه های اخیر به دلیل شرایط نابسامان موجود در کشور نوسان قیمت لوازم یدکی ال 90 در تهران نیز کاملا محسوس شده و تعیین قیمت قطعی برای لوازم دچار مشکل شده است. به همین دلیل قیمت واشر سرسیلندر مگان را نیز از فروشگاه معتبر و قابل اعتماد به طور روزانه سوال کنید. برای خرید این محصول چه کنیم؟ فروشگاه معتبر را چطور تشخیص دهیم؟

خرید واشر سرسیلندر مگان

گفتیم برای اینکه خریدی مطمئن از لوازم یدکی خودرو داشته باشیم، باید فروشنده منصف و قابل اعتماد را شناسایی کنیم. خوشبختانه در دنیای کنونی به دلیل گسترش فضای مجازی و دنیای اینترنت این مساله راحتتر از قبل شده است. شما می‌توانید فروشندگان مختلف لوازم یدکی خودرو را شناسایی کرده، مقایسه کرده و با آنها جهت گرفتن راهنمایی های لازم ارتباط برقرار کنید. فروشگاه ایران رنو یکی از بزرگترین و باتجربه‌ترین فروشندگان لوازم یدکی در کشور است که از سالهای دور در این عرصه فعالیت کرده و روزمه درخشانی کسب کرده است. ایران رنو واشر سیلندر مگان اورجینال را با تضمین کیفیت و قیمت رقابتی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد تا ضمن حفظ اعتبار و قدرت بازار، در جهت پاسخگویی به نیاز مردم افتخار ارائه خدمت داشته باشد. برای خرید هر کدام از محصولات این فروشگاه از جمله انواع لوازم یدکی مگان و لوازم یدکی ویتارا به صفحه فروشگاه همین سایت مراجعه کرده و یا با شماره‌های فروشگاه تماس بگیرید تا سفارشات شما به شهر و محل موردنظر شما ارسال گردد، ضمن اینکه فروش حضوری ایران رنو نیز در خیابان امیرکبیر تهران برای شما عزیزان میسر است.

0/5 ( 0 نظر )